Dobson, Paul Assistant Principal
Megahee, Dede CTAE Director
Croft, Keith Principal

Ard, Tetyana Language Arts
Blackshear, Tommy Physical Education / Coach
Bledsoe, Tracy Mathematics
Byron, Vanessa Math Co-Teacher
Carter, Lori CTAE - Business & Computer Science
Daughtrey, Kendal Media Center
Davenport, Courtney Special Education
Dobbins, Pam CTAE - Healthcare Science Technology Education
Dobson, Matthew Social Studies
Dobson, Paul Assistant Principal
Durrance, Bill Science
Edwards, Allison School Nurse
Edwards, Cleve Boys Athletic Director / PE
Foster, Clemmie PE / Head Girls Basketball
Fussell, Myra Special Education
Futch, Becky Mathematics / Department Head
Getz, Hannah CTAE - Agriculture
Gordon, Paige Mathematics
Gosse, Keith PE / Head Wrestling
Greene, Carol Social Studies
Greeson, Ray CTAE - Agriculture
Halbig, Abbie CTAE - Agriculture
Hall, Keith Counselor
Hazel, Lea Language Arts / Social Studies
Heard, Lisa School System Social Work
Herrin, Richard CTAE - Agriculture
Hoffman, Julie Special education/Co-teachingScience
Holley, Matt CTAE - Engineering and Technology
Howard, Laura Social Studies
Jenkins, Tabitha Science
Jones, Bobby PE / Head Football
Judge, Anthony Special Education Teacher
Kelley, Debbie Science
Kroll, Renee Social Studies
May, Chris Social Studies
McLaughlin, Susan Speech-Language Pathologist
Merritt, Chris Social Studies / Head Boys Track
Mitchell, Kelsie Mathematics
Moore, Kayla Mathematics
Morris, Heather Fine Arts - Foreign Language
New, Jamie Special Education / Head Wrestling
Newsome, John Band
Novack, Michael Science
Phillips, Shelli Language Arts
Philpot, Morgan Mathematics
Pitts, Jenny CTAE - Business & Computer Science
Pollock, Wendy Fine Arts - Foreign Language
Purvis, Leif Social Studies
Ray, Scott Physical Education Teacher
Reynolds, Dorothy Language Arts
Reynolds, Rhonda Mathematics
Rogers, Julie English as a Second Language
Sawyer, Sandra Fine Arts - Visual Arts
Sermons, Joshua Alternate School
Simmons, Paula Girls Athletic Director / PE
Smith, John Head Tennis Coach
Swanson, Jacki Special Education
Swanson, Jill Language Arts
Taylor, Kelly Science Teacher/Department Chair
Thomas, Constance CTAE - Family and Consumer Science
Tillman, Marsha CTAE - Business & Computer Science
Tucker, Jeremy Language Arts
Walker, Phillip Language Arts
Walker, Tammy Language Arts
Wall, Christopher English
Warren, Kathryn Counselor
Williams, Greg Credit Recovery / Head Baseball
Williams, Jeremy Theatre / Language Arts
Williams, Teresa Fine Arts - Chorus
Woods, Leslie Math
Yarbrough, Douglas Social Studies

Bostic, Katrina Bookkeeper
Clayton, Charles Assistant Basketball Coach
Deane, Deborah
Durr, Samona Transition Specialist
Edwards, Allison School Nurse
Griffin, Meichelle Media Assistant
Hall, Keith Counselor
Harris, Chris Attendance Office
Heard, Lisa School System Social Work
Joiner, Freida CTAE Secretary
School, Cook
School, Cook
Sermons, Joshua Alternate School
Thomas, Sonja CPC Secretary / Registrar
Warren, Kathryn Counselor
Willis, Beth Attendance